KYK Evrak Teslim Süresi Uzatılmıştır. - Öğrenci Danışma ve Burs Hizmetleri Birimi
Duyurular

Kredi Yurtlar Kurumu bursuna başvuru yapan ve ekli listede numarası olan öğrencilerimiz aşağıdaki evrakları 22 Ekim 2019 Saat 17:00 'ye kadar Gazi Üniverstiesi SKS Öğrenci Danışma ve Burs Hizmetleri Birimi'ne (Mediko Binası Arka Cephe zemin kat) şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

    Liste için TIKLAYINIZ.

 

 1. Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) Sonuç Belgelerinin örneği, (Puan türlerine göre Türkiye genelindeki başarı sıralamalarını/puanlarını gösteren belge örneği) (e-devlet veya ÖSYM’den alınabilir)
 2. Yerleştiği yükseköğretim kurumunu gösteren YKS Belge örneği (e-devlet veya ÖSYM’den alınabilir),
 3. Öğretim kurumundan alınmış, devam edeceği sınıfı gösteren onaylı Öğrenci Belgesi 
 4. Nüfus cüzdanı veya yeni kimlik kartınızın arkalı ve önlü fotokopisi,
 5. 1 adet vesikalık fotoğraf 
 6. Adli Sicil Kaydı dökümü (e-devletten alınabilir),
 7. Ara sınıflarda öğrenim görenler: Öğrenim süresince aldıkları dersleri, notları, genel not ortalamasını gösteren öğretim kurumundan onaylı not dökümü belgesi (transkript)**Hazırlık sınıfından 1.sınıfa geçen öğrencilerin hazırlıktan başarılı olarak geçmiş olması gerekmektedir.
 8. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Tüm aile fertlerinin gösterildiği anne veya baba adına alınmış belge (e-devletten alınabilir)
 9. Ailenin ikamet ettiği yerleşim yerini gösteren Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi (e-devlet alınabilir) (Nüfus Kayıt Örneğinin alt kısmında adres bilgisi varsa bu belgeyi almanıza gerek yoktur. 
 10. Sosyal Güvenlik Kurumundan alınmış Öğrenciye ait Provizyon Sorgulama Belgesi (e-devlet internet sitesinden alınabilir.),
 11. Ailede öğrenci kardeş varsa öğrenci belgesi,
 12. Öğrenci engelli ise engel yüzdesini gösteren engelli raporu,
 13. Kiracı iseniz (sizin adınıza tahsis olmuş) güncel tarihli kira kontrat fotokopisi
 14. Başvuru sırasında doldurmuş olduğunuz fotoğraflı Gazi Üniversitesi Sosyal Durum Belirleme, Burs ve Kısmi Zamanlı İş Başvuru Formu( her öğrenci kendisi imzalayacak),
 15. Kredi Yurtlar Kurumu İnternet Sitesine Burs Başvurusu yapıldığına dair evrak,

   Ailenin mali durumunu gösteren belgeler: (e-devletten alınan tüm belgeler, barkodlu özelliği varsa mutlaka barkodlu olarak alınmalı ve belgelerin kimin adına olduğu mutlaka görünmelidir.)
   
 16. ​Çalışanlar için, onaylı maaş bordrosu (Kamu kurumlarında çalışanlar e-devlet’ten alabilirler.)
 17. Serbest çalışan anne baba için; son yılları gösteren gelir vergisi beyannamesi / kurumlar vergisi beyannamesi dökümü (www.gib.gov.tr adresinden alınabilir.)
 18. Emekliler için;aylık maaşı gösterir belge (e-devletten alınabilir.)
  Önemli Not: Emekli olmakla birlikte aktif çalışan anne, baba için onaylı maaş bordrosu da eklenmelidir.  
 19. Anne ve Baba için; Sosyal Güvenlik Kurumundan (4A/4B/4C Hizmet Dökümü ve Sosyal Güvenlik Kayıt Belgesi) (e-devletten alınabilir. E-devlete giriş yaptıktan sonra izleyeceğiniz adımlar: SGK Tescil ve Hizmet Dökümü-Hizmet Dökümü -Barkodlu Belge oluştur)  
 20. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan anne, baba için; ürün/hayvan varlığı ve gelir durum dökümü (e-devletteki Tarım ve Orman Bakanlığı Sayfasından alınabilir.)  
 21. Anne baba ve öğrenci adına tapu bilgilerini gösterir liste ve listedeki, hisse ve m2 bilgisini gösterir detaylı döküm belgesi (mutlaka e-devletten alınmalıdır.),    
  Önemli not : (Anne, baba adına tapu kaydı yoksa olmadığına dair belge eklenmelidir. (Mutlaka e-devletten alınmalıdır.)  
 22. Anne baba ve öğrenciye ait adına araç varsa, araç kayıt belgesi; yoksa e-devletten isim görünür halde kayıt olmadığına dair çıktı/ekran görüntüsü. (mutlaka e-devletten alınmalıdır.) 
 23. Aile kirada oturuyor ise kira kontratı örneği  
 24. Bir tane eviniz var ve bu eve ait kredi kullanmış iseniz kredi kullandığınız bankadan (Anne, babanızın ya da sizin adınıza tahsis olmuşkredi izleme ve ödeme planı,
 25. Anne ya da Baba şehit ya da gazi ise bunu bildirir resmi belge,
 26. Risk Merkezi Raporu Belgesi (hem anne hem baba adına e-devletten alınmalıdır.) 
  Not : (Anne, baba dışında (anane, dede, amca, teyze, kardeş vb.) ailenin geçimini sağlayan varsa, bu kişilerin gelir durumu yukarıdaki maddelerden hangisine uygun ise belirtilen şekilde belge alınması ve forma eklenmesi gerekmektedir.)