Duyurular

Sabancı Vakfı  bursuna başvuru yapan ve ekli listede numarası olan öğrencilerimiz; evraklarını aşağıda belirtilen adrese en geç 13.11.2020 tarihinde bize ulaşacak şekilde şahsen veya posta yoluyla teslim etmeleri gerekmektedir.

ADRES: Gazi Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kültür Hizmetleri Müdürlüğü Öğrenci Danışma Burs Hizmetleri Birimi Mediko Binası 2. Kat  Gazi Mah./ Teknikokullar /ANKARA

SABANCI BURSU İÇİN ÖĞRENCİ LİSTESİ TIKLAYINIZ.

                  İSTENİLEN EVRAKLAR

 1. Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) Sonuç Belgelerinin örneği, (Puan türlerine göre Türkiye genelindeki başarı sıralamalarını/puanlarını gösteren belge örneği) (e-devlet veya ÖSYM’den alınabilir)
 2. Yerleştiği yükseköğretim kurumunu gösteren YKS Belge örneği (e-devlet veya ÖSYM’den alınabilir),
 3. Öğrenci Belgesi (e-devlet ten alınabilir.)
 4. Nüfus cüzdanı veya yeni kimlik kartınızın arkalı ve önlü fotokopisi,
 5. 1 adet vesikalık fotoğraf 
 6. Adli Sicil Kaydı dökümü (e-devletten alınabilir),
 7. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Tüm aile fertlerinin gösterildiği anne veya baba adına alınmış belge (e-devletten alınabilir)
 8. Ailenin ikamet ettiği yerleşim yerini gösteren Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi (e-devlet alınabilir) (Nüfus Kayıt Örneğinin alt kısmında adres bilgisi varsa bu belgeyi almanıza gerek yoktur.)
 9. Sosyal Güvenlik Kurumundan alınmış Öğrenciye ait Provizyon Sorgulama Belgesi (e-devletten alınabilir.),
 10. Ailede öğrenci kardeş varsa öğrenci belgesi,
 11. Öğrenci engelli ise engel yüzdesini gösteren engelli raporu,
 12. Kiracı iseniz (size tahsis olmuş) güncel tarihli kira kontrat fotokopisi

 Ailenin mali durumunu gösteren belgeler: (e-devletten alınan tüm belgeler, barkodlu özelliği varsa mutlaka barkodlu olarak alınmalı ve belgelerin kimin adına olduğu mutlaka görünmelidir.)

 1. ​Çalışanlar için, onaylı maaş bordrosu (Kamu kurumlarında çalışanlar e-devlet’ten alabilirler.)
 2. Serbest çalışan anne baba için; son yılları gösteren gelir vergisi beyannamesi / kurumlar vergisi beyannamesi dökümü (www.gib.gov.tr adresinden alınabilir.)
 3. Emekliler için;aylık maaşı gösterir belge (e-devletten alınabilir.)
 4. Önemli Not: Emekli olmakla birlikte aktif çalışan anne, baba için onaylı maaş bordrosu da eklenmelidir.  
 5. Anne ve Baba için; Sosyal Güvenlik Kurumundan (4A/4B/4C Hizmet Dökümü ve Sosyal Güvenlik Kayıt Belgesi) (e-devletten alınabilir. E-devlete giriş yaptıktan sonra izleyeceğiniz adımlar: SGK Tescil ve Hizmet Dökümü-Hizmet Dökümü -Barkodlu Belge oluştur)  
 6. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan anne, baba için; ürün/hayvan varlığı ve gelir durum dökümü (e-devletteki Tarım ve Orman Bakanlığı Sayfasından alınabilir.)  
 7. Anne baba ve öğrenci adına tapu bilgilerini gösterir liste ve listedeki, hisse ve m2 bilgisini gösterir detaylı döküm belgesi (e-devletten alınmalıdır.),    
 8. Önemli not : (Anne, baba adına tapu kaydı yoksa olmadığına dair belge eklenmelidir. (e-devletten alınmalıdır.)  
 9. Anne baba ve öğrenciye ait adına araç varsa, araç kayıt belgesi; yoksa e-devletten isim görünür halde kayıt olmadığına dair çıktı/ekran görüntüsü. (e-devletten alınmalıdır.) 
 10. Aile kirada oturuyor ise kira kontratı örneği  
 11. Bir tane eviniz var ve bu eve ait kredi kullanmış iseniz kredi kullandığınız bankadan (Anne, babanızın ya da sizin adınıza tahsis olmuşkredi izleme ve ödeme planı,
 12. Anne ya da Baba şehit ya da gazi ise bunu bildirir resmi belge,
 13. Risk Merkezi Raporu Belgesi (hem anne hem baba adına e-devletten alınmalıdır.) 

      Not : (Anne, baba dışında (anane, dede, amca, teyze, kardeş vb.) ailenin geçimini sağlayan varsa, bu kişilerin gelir durumu yukarıdaki maddelerden hangisine uygun ise belirtilen şekilde belge alınması ve forma eklenmesi gerekmektedir.)